FUNDACJA Św. MIKOŁAJA – PROJEKT

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

zakończyło realizację zajęcia dla dzieci z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka:

NOWE HORYZONTY PRZEZWYCIĘŻAMY NISKIE POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI

 Projekt był sfinansowany przez Fundację Św. Mikołaja – zobacz tutaj

Zajęcia przeprowadzone były:

od września 2012 do maja 2013

Jednym z etapów projektu był udział dzieci z rodzinnych domów dziecka w sesji fotograficznej, zorganizowanej przez uczniów Koła Fotograficznego IX Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie dzięki uprzejmości i zaangażowaniu pani pedagog z IX LO.

Do sesji wykorzystano przepiękne i różnorodne stroje, udostępnione przez Teatr Polski w Szczecinie, dzięki, którym dzieci wcieliły się w wymarzone przez siebie role. Dziękujemy Panu Adamowi Opatowicz – Dyrektorowi Teatru Polskiego za wsparcie projektu.

 

Poniżej zamieszczamy pierwsze zdjęcia z przygotowań do sesji zdjęciowej w ramach projektu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 27 listopada 2012 r. ukazał się artykuł w Kurierze Szczecińskim dotyczący sesji zdjęciowej:

 

 

Podczas zajęc dzieci i młodzież przy wsparciu pani Kamielii Skubisz i Magdaleny Turuli-Mączki pracują nad pozytywnym postrzeganiem siebie.

W miniony wtorek przyjeły zaproszenie słuchaczy drugiej klasy technikum fryzjerskiego z Zespołu Szkół Rzemieslniczych w Szczecinie do pracowni fryzjerskiej.

Tam uczniowie pod czujnym okiem pani Gertrudy Okołowskiej w profesjonalny sposób pracowali nad wizerunkiem młodych klientów.

Pomysł na spotkanie był inicjatywą pedagoga szkolnego pani Magdaleny Chojęty-Borowicz, a o życzliwe przyjęcie zadbała pani vice dyrektor Monika Karzkowiak.

 

 

 

 

 

8 grudnia 2012 w ramach projektu finansowanego przez Fundację Świętego Mikołaja dzieci i młodzież z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka wspólnie z maturzystami IX Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szczecinie wzięły udział w rozgrywkach bowlingowych. Inicjatorem akcji „Mikołajki w kręgielni” był pedagog szkolny, natomiast spotkanie zorganizowali maturzyści z Koła Języka Angielskiego przy wsparciu i zaangażowaniu pana Przemysława Łazaronka. Rozgrywki miały miejsce w MK Bowling w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Galaxy. Po zakończeniu rozgrywek zaproszeni goście otrzymali słodkie upominki od Świętego Mikołaja.