PO MALUCHU! – kampania społeczna

Kampania społeczna „PO MALUCHU !?” promuje abstynencję w czasie ciąży wśród młodych ludzi w wieku 16-30 lat, którzy korzystają z usług lokali studenckich, pubów, dyskotek, lokali gastronomicznych itp. Materiały zawierają informacje, że kobieta pijąca alkohol w trakcie ciąży może zaszkodzić życiu i trwale uszkodzić zdrowie dziecka.

 

Kampania trwała od 28 września do 12 października 2012 r. Główny nacisk położony jest na rozpowszechnienie plakatów i ulotek w miejscach publicznych, w szczególości, w lokalach Szczecina, w tramwajach, autobusach, na uczelniach, w kościołach, przychodniach. Kampanii towarzyszyła wystawa prac plastycznych oraz ogólnopolska konferencja naukowa. Mecenasem wystawy i kampanii jest Miasto Szczecin. Patronat honorowy objęła członek zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pani Anna Mieczkowska. Ambasadorem kampanii była Pani Małgorzata Krzystek.

 

Pani Sylwia Flanc-Kowalewska, Dyrektor Ośrodka Adopcyjnego SRK, brała również aktywne uczestnictwo w kampanii. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji na stronie: http://pomaluchu.pl/

 

Plakat promujący akcję